Hakkımızda

2015 yılında kurulmuş olan Vira akademi, bir çok kurumsal firma çalışanlarına ve bireysel katılımcılara, başta ilk yardım eğitimleri olmak üzere, iş kanununun zorunlu kıldığı eğitimlerin ve kişisel gelişim eğitimlerinin verilmesi ve bu eğitimlerin belgelendirilmesi hususunda faaliyet göstermektedir.

Vira İlk Yardım adıyla faaliyetine başlamış olan kurumumuz, ilk başlarda sadece ilk yardım eğitimleri üzerine hizmet vermeye başlamış ve zamanla iş ortaklarımızdan gelen talepler üzerine, faaliyet alanını genişleterek, Vira Akademi ismini almıştır. Günümüze geldiğimizdeyse, Vira Akademi, mevzuatın zorunlu kıldığı tüm eğitim kalemleri alanında hizmet yelpazesini genişletmiş durumdadır.

Geçmişten bugüne, binlerce sayıda katılımcının İlkyardımcı belgesini almasını ve eğitimlerinin yenilenmesini sağlamış, bölgenin en iyi İlkyardım Eğitim Merkezi konumunda olmaya devam etmekteyiz.

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, hem ilkyardım eğitmeni yetiştirmeye, hem de ilkyardımcı eğitimi vermeye yetkili olan Kurumumuz; ilk yardım eğitimleri kapsamında, gerekli temel eğitimlerin tamamlanması, katılımcıların ilkyardımcı yeteneklerinin ve reflekslerinin ölçülmesi, psikolojik olarak hayat kurtarmaya hazırlanması konusunda teorik ve pratik eğitimler düzenlenmektedir.

İlk yardım eğitiminlerine katılan kursiyerler, almaya hak kazandıkları ilk yardımcı belgeleriyle, hem çalıştıkları kurumda yerine getirilmesi gereken yasal zorunluluğu sağlarken, hem de özel hayatlarında, aileleri ve çevrelerinde gelişen ani olaylara cevap verebilmeleri için sahip olmaları gereken sorumluluk bilincine ulaşmaktadırlar.

Katılımcılarımıza online randevu sistemi ile kayıt olabilme ve hızlı bir şekilde işlemlerini bitirebilme imkanı sunmakla beraber, birlikte çalıştığımız firmaların ve kurumların yetkilileri ile koordine bir şekilde, personellerinin eğitimlere katılabilmesi için gerekli randevuları oluşturup eğitim ve belgelendirme işlemlerini takip ediyoruz.