112 Aranmasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Aniden meydana gelen sağlık sorunu ve ya kaza sonucu ilk yardımcı almış olduğu eğitimlerde öğrenmiş olduğu temel ilk yardım uygulamalarından olan BİLDİRME eylemi gereği ortaya çıkan durumu ilgili kurumlara bildirmekle yükümlüdür. Burada ilgili kurum olarak nitelendirilen tüm kurumların ortak telefon numarasının 112 olduğunu ayrıca belirtmek isteriz.

Bildirme eylemi gereği 112’yi arayan ilk yardımcı; sakin, anlaşılır şekilde karşısında bulunan kişiye öncelikle kendini tanıtır. İlk yardım eğitimi almış bir kişi olduğunu belirtir ve aniden meydana gelen sağlık sorunun ve ya kaza sonucu ilk yardımcı olarak uyguladığı ilk yardım uygulamalarını belirtir ve açık adresini karşı tarafa iletir. Bu açık adresi belirtme esnasında özellikle herkesçe bilinen ortak bir yerin isminin verilmesi çok faydalı olacaktır.

Açık adres haricinde yapmış olduğu değerlendirmeler neticesinde sonuca varmış olduğu kanıyı, hasta veya kazaya muhattap olan kişi ve ya kişilerin genel durumlarını, yaş ve cinsiyet gibi ayırt edici diğer özelliklerini ve hastalık geçmişlerine dair diğer bilgileri karşı tarafa aktarır ve karşı tarafın tüm bilgileri aldığını teyit etmesi sonrası telefonu kapatır. Burada en önemli hususlardan biri açık adresle alakalı olan husus olmakla birlikle karşı tarafa verilen bilgilerin karşı taraf tarafından alındığına ve anlanıldığına emin olmak ve telefonu o şekilde kapatmak da son derece önemli bir husustur.

1 Yorum. Yeni Yorum

 • Libby Evans
  Ocak 9, 2024 2:52 pm

  Hi there,

  We run an Instagram growth service, which increases your number of followers both safely and practically.

  – We guarantee to gain you 300-1000+ followers per month.
  – People follow you because they are interested in you, increasing likes, comments and interaction.
  – All actions are made manually by our team. We do not use any ‘bots’.

  The price is just $60 (USD) per month, and we can start immediately.

  If you have any questions, let me know, and we can discuss further.

  Kind Regards,
  Libby

  Unsubscribe here: https://removeme.click/unsubscribe.php?d=viraakademi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.